INTERNETOVÁ TELEVIZE NOVÉ GENERACE
z Brna a okolí

ŘIDIČI NA HODONÍNSKU UJÍŽDĚLI POLICII. ZASTAVILY JE DROGY, ALKOHOL I VLASTNÍ CHYBY

28.04.2026 3026 zobrazení Brněnská Jednička

Hodonínsko zažilo během jednoho týdne hned tři případy, kdy se řidiči snažili vyhnout silniční kontrole. Ani jeden z pokusů ale neskončil úspěšně. Policisté všechny dopadli a ve všech případech hrály roli alkohol, drogy nebo zákaz řízení.

První incident se odehrál v pondělí v Labutech. Policisté si všimli dvaatřicetiletého muže na čtyřkolce bez registrační značky a bez helmy. Jakmile uviděl hlídku, sjel ze silnice na louku, čtyřkolku opustil a dal se na útěk. Snažil se schovat v obci, nakonec ho policisté našli promočeného pod dětskou skluzavkou. Ukázalo se, že má zákaz řízení až do roku 2027 a navíc nadýchal kolem půl promile alkoholu.

Další případ následoval o dva dny později u Dubňan. Řidič osobního auta se snažil zmizet v lese poté, co zahlédl policejní vůz. Jeho únik ale zastavil spadlý strom přes cestu. Policisté ho dostihli a test na drogy vyšel pozitivně. Muž odmítl lékařské vyšetření. Při kontrole navíc hlídka našla ve vozidle podezřelou krystalickou látku, kterou zajistila k expertíze.

Třetí a nejnebezpečnější případ se stal ve čtvrtek ve Ždánicích. Pětadvacetiletá řidička ignorovala výzvu k zastavení a policistu jednoduše objela. Následovala honička, během které jela v protisměru, kličkovala a projížděla obcí vysokou rychlostí. Její jízda skončila nehodou v Žarošicích, kde při odbočování narazila do linkového autobusu. Ten byl naštěstí prázdný a nikdo nebyl zraněn. Řidička měla téměř 1,5 promile alkoholu v dechu, test na drogy byl pozitivní a stejně jako v předchozích případech měla i ona zákaz řízení až do roku 2027.

Podle policie tyto případy ukazují, že snaha ujet kontrole situaci jen zhoršuje. Ve všech třech případech vedla k odhalení závažnějších přestupků nebo trestných činů.